ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7919417
*
nr 791 9417
Spegel
Barockstil, höjd: 107
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 18:51:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 19:52:35
1
400 kr
19/11 18:42:06
2
450 kr
19/11 18:46:45
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 791 9417
Spegel
Barockstil, höjd: 107
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/11 19:52:35 | 1 | 400 kr |
| 19/11 18:42:06 | 2 | 450 kr |
| 19/11 18:46:45 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



